برگزاری برنامه‌های ضد فرهنگی به‌نام امام زمان(عج) و ماه شعبان +عکس
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»برگزاری برنامه‌های ضد فرهنگی به‌نام امام زمان(عج) و ماه شعبان +عکس

برگزاری برنامه‌های ضد فرهنگی به‌نام امام زمان(عج) و ماه شعبان +عکس

جمعه ۳۱ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۴۸
امتیاز این گزینه
(3 آرا)

 

رجانیوز: "سامانه شادی" و "جشن‌های شعبانیه" دو عنوانی است که در رسانه‌های پر شمار شهرداری تهران از آن‌ها برای اطلاق به برنامه‌های هفته‌های اخیر شهردای تهران در پارک‌ها، میادین و مراکز فرهنگی تحت مدیریت این مجموعه استفاده می‌شود.

به گزارش رجانیوز، اما برخی از رفتارهای هنجار شکنانه در قالب این برنامه‌ها در مورد اهداف برگزاری و انگیزه‌های طراحان آن‌ها تردیدهایی ایجاد کرده است.

در حالی که آحاد مردم در شهرها و محله‌های مختلف با برگزاری جشن‌های مولودی خوانی و مدیحه‌سرایی اهل‌بیت علیهم السلام در ایام شعبانیه و نیمه شعبان به شادمانی پرداختند، شهرداری تهران در برخی از محله‌های شهر جشن‌هایی با دعوت از خوانندگان پاپ برای اجرای کنسرت برگزار کرد که اگر بنر مربوط به امام زمان(عج) در محل برگزاری مراسم نصب نشده بود، فضای برنامه بیشتر شبیه پارتی‌ها بود.

فضای نامناسب حاکم بر تعدادی از این برنامه‌ها از لحاظ اخلاقی و بی‌بهره بودن از برنامه‌های مذهبی در جشن‌های نیمه شعبان به حدی بود که در برخی از محله‌ها موجب اعتراض و حتی درگیری میان اهالی متعهد  و برگزار کنندگان جشن‌های مذکور شد.

به‌عنوان نمونه، در یک محله شمال شهر تهران در آمفی تئاتر روباز این محله که تنها با مجری گری یکی از مجریان شناخته شده و اجرای کنسرت یکی از خوانندگان نوظهور پاپ بسته شده بود، به بی بندو باری، رقص و اختلاط غیر متعارف زن و مرد منجر شد، به نحوی که به دلیل وسعت این بی‌بند و باری، برنامه شب‌های بعدی این آمفی تئاتر از سوی مسئولین شهرداری منطقه لغو شد.

اما در کمال تعجب، چند شب بعد این برنامه مجدداً با حفاظت نیروی انتظامی و به‌کارگیری برخی از اعضای باشگاه‌های بدن‌سازی منطقه برای مقابله با اعتراض‎های احتمالی اهالی متعهد محل برگزار شد که در نهایت نیز به درگیری منجر گردید.

برنامه هماهنگ این جشن‌ها، فضای فرهنگی زننده حاکم بر آن‌ها و اجرای برخی از برنامه‌های مغایر با شأن امام زمان(عج) به بهانه میلاد ایشان، شائبه دیگری را نیز ایجاد می‌کند که احتمالاً این برنامه‌ریزی با اطلاع مسئولین فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران بوده است.

این در حالی است که مانور تبلیغاتی قابل توجه بر روی این برنامه‌ها نیز با استفاده از رسانه‌های شهرداری و همچنین صداوسیما، شائبه تبلیغاتی بودن آن‌ها برای بهره‌برداری‌های سیاسی را پررنگ کرده است.

برگزاری این برنامه‌ها با سوء استفاده از ایام مورد احترام مردم و بی‌توجهی به اعتقادهای مذهبی در این برنامه‌ها، نگرانی‌های جدی ایجاد کرده و در حالی که ترویج اینگونه رویکردها از سوی جریان نفوذی در دولت، با پوشش وسیع رسانه‌ای و انتقاد گسترده شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی مواجه می‌شد، مشخص نیست علت سکوت در برابر این اقدام ضد فرهنگی شهرداری تهران در عرصه مدیریت فرهنگی شهر چیست؟

7 نظر

 • لینک نظر مولچه پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۰۹ نوشته شده توسط مولچه

  عجب... حتما ادعا خواهند کرد دلتان پاک باشد!!!
  تداعی میکند کسانی را که شراب میخورند و دهان آب میکشند!!!

 • لینک نظر جویای حقیقت سه شنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۷:۵۲ نوشته شده توسط جویای حقیقت

  بنده توسط موبایل شخصی از صحنه ای فیلمبرداری کرده ام که در آن نشان می دهد برادران بزرگوار یک به اصطلاح هیئت مذهبی واقع در بلوار تعاون در غرب تهران به مناسبت جشن میلاد امام زمان رسما می رقصند.اگر بچه هیئتی های ما میلاد بزرگ مرد عالم را اینگونه جشن می گیرند می خواهید از کسانی که از امام زمان تنها نام او را می دانند چه توقعی داشته باشیم.

 • لینک نظر جواد دوشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۳:۵۰ نوشته شده توسط جواد

  ما آمدیم دنیا را به بازی بگیریم اما دنیا ما را به بازی گرفت ما آمدیم تا مرهمی بر زخم های قلب دل عزیز زهرا(س) با شیم اما ...امید است مسئولین برگزارکننده اینگونه مجالس لحظه ای به فکر غم های دل اربابمان پس از دیدن این صحنه ها باشند!

 • لینک نظر حامد يكشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۲۲:۲۶ نوشته شده توسط حامد

  فکر نمیکنم نیازی برای دعا کردن باشد برای حضور امام زمان تازمانی که ما و مردم و مسئولان این چنین برای امام جشن میگیرند چون این جشنها برای خالی کردن وترویج بی بندوباریست نه جشن تولدامام البته امام مهدی عج بهانه خوبیست متاسفانه

 • لینک نظر رسول يكشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۴۶ نوشته شده توسط رسول

  بسم الله الرحمن الرحیم
  شادی کردنمون هم مثل آدمها نیست
  به قول سلمان فارسی (رض): کردند و نکردند

 • لینک نظر حسین يكشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۸:۳۷ نوشته شده توسط حسین

  آجرک الله یا بقیة الله ! ! ! ! !

 • لینک نظر رضا شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۵۲ نوشته شده توسط رضا

  جاهلیت مدرن


  واقا متاسف شدم.

  شیعه خانه امام زمان(ع) !!!!!!!!!!!!!!!

نوشتن نظر