بازخوانی یک نظرسنجی جالب از مردم فلسطین
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»بازخوانی یک نظرسنجی جالب از مردم فلسطین

بازخوانی یک نظرسنجی جالب از مردم فلسطین

پنجشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۴۴
امتیاز این گزینه
(3 آرا)

به گزارش جهان، پایگاه اطلاع‌رسانی نشنال اینترست در گزارشی با بازخوانی نتایج یک نظرسنجی از ملت فلسطین نتیجه‌گیری کرد که فلسطینیان هیچ تمایلی به مصالحه با رژیم صهیونیستی نداشته و خواستار نابودی صهیونیست‌ها هستند.

بنابراین گزارش، گروه حماس که در سال ۲۰۰۶ اکثریت را در انتخابات پارلمانی فلسطین به دست آورد، بنابرنظرسنجی سال گذشته "استنلی گرینبرگ"، همچنان از حمایت ۷۳ درصد از مردم فلسطین برخوردار است. بر اساس این نظرسنجی همچنین ۸۰ درصد فلسطینیان بر این باورند که وظیفه هر مسلمانی است تا در جهاد بر ضد اسرائیل شرکت کرده و این رژیم را نابود کند.

همچنین بر اساس نتایج این نظرسنجی، ۶۱ درصد از فلسطینیان با طرح آمریکایی – صهیونیستی ایجاد یک کشور فلسطین در کنار یک کشور یهودی مخالفند و آن را رد می‌کنند. ۵۳ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی موافق خوانده شدن سرودهایی در مدارس فلسطینی هستند که بیانگر نفرت از صهیونیسم باشد.

با این حال ۶۶ درصد از فلسطینیان این گونه می‌اندیشند که ابتدا باید یک کشور فلسطینی را در کنار رژیم صهیونیستی ایجاد کرد و سپس به مرحله دوم نبرد وارد شد و اسرائیل را محو کرد و یک فلسطین با اکثریت مسلمان بنیاد نهاد. البته حماس تا همین اندازه نیز موافق مهلت دادن به صهیونیست‌ها نیست.

بر اساس این گزارش، ۹۹ درصد فلسطینیان با این موضوع که بیت المقدس پایتخت رژیم صهیونیستی باشد مخالفند و ۷۲ درصد بر این باورند که بیت المقدس به هیچ وجه از نظر تاریخی ارتباطی با یهودیان ندارد.

در عین حال، ضمن اینکه تنها ۲ درصد از فلسطینیان موافق با مذاکره با اسرائیل هستند، ۶۴ درصد از اعلام استقلال یک‌جانبه کشور فلسطین حمایت می‌کنند.

این پایگاه اطلاع‌رسانی آمریکایی ضمن تاکید بر اینکه نتانیاهو حق دارد نگران باشد تصریح کرده است که ملت فلسطین اعلام کشور مستقل فلسطینی در مرزهای ۱۹۶۷ را تنها مرحله اول از برنامه خود برای نابودی اسرائیل می‌داند و به هیچ وجه خود را متعهد به این مرزهای مجعول نمی‌داند.

آمریکا اعلام کرده است که اعلام ایجاد کشور مستقل فلسطینی در مرزهای ۱۹۶۷ را وتو خواهد کرد و در این صورت این طرح به نتیجه نخواهد رسید، جنبش حماس نیز هرگونه مذاکره با رژیم صهیونیستی را رد می‌کند.

نوشتن نظر