غدیرخم حلقه اتصال رسالت با امامت است
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»غدیرخم حلقه اتصال رسالت با امامت است

غدیرخم حلقه اتصال رسالت با امامت است

سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۴:۵۷
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

امام جمعه شاهین‌دژ با اشاره بر لزوم بزرگداشت عید غدیر خم میان مسلمانان، غدیر خم را حلقه اتصال رسالت با امامت عنوان کرد.

حجت‌الاسلام نقی باقری اظهار داشت: غدیر تنها نام یک سرزمین و و واقعه غدیر خم تنها یک واقعه تاریخی نیست که همانند سایر وقایع به آن نگریسته شود؛ غدیر حلقه اتصال رسالت با امامت است که جایگاه ویژه‌ای نزد مسلمانان دارد.

وی با اشاره به قرارگیری در هفته ولایت، بر لزوم امام‌شناسی در این ایام تأکید کرد و گفت: ارتقای شناخت و سطح معرفتی عموم مردم نسبت به امامت و ولایت، سبب غنی شدن فرهنگ اصیل اسلامی در جامعه می‌شود.

باقری با اشاره به اهمیت این عید بزرگ در دین مبین اسلام، تصریح کرد: خاتم پیامبران در این روز بزرگ که نقطه عطفی در تاریخ اسلام محسوب می‌شود، حضرت علی(ع) را به عنوان جانشین خود برای احیای دین الهی به مردم معرفی کرد.

وی با اشاره به خطبه غرای غدیر، بر سندیت آن اشاره کرد و گفت: صدها عالم، مورخ،و متکلم به طرق مختلف بر تحقق این امر بزرگ از جانب رسول اکرم(ص) اذعان کرده‌اند و بنابراین جای هیچ شک و شبهه‌ای برای سندیت آن وجود ندارد.

امام جمعه شاهین‌دژ با بیان این مطلب، بر مظلومیت امیرالمومنین(ع) و نادیده انگاشتن این خطبه مهم از سوی مردم حاضر در آن واقعه و مستمعان آن اشاره کرد و گفت: اکنون وظیفه ما مسلمانان پس از گذشت 14 قرن از آن واقعه، احیای این پیام بزرگ و رساندن کلام حق نبوی به گوش مردم عصر حاضر است.

وی وظیفه مسلمانان عصر حاضر را نیز بسیار سنگین‌ عنوان کرد و افزود: مسیر غدیر باید تا قیامت توسط مسلمانان روشن نگه داشته شود تا با اتصال آن به آخرین موعود الهی و تتمه امامت، پیام نبوی در جامعه محقق شود.

باقری بر لزوم توجه و تدبر مسلمانان در خطبه غدیر تأکید کرد و گفت: این خطبه گران‌سنگ حکایت از ارزش والای حضرت علی(ع) در جامعه اسلامی دارد؛ ارزشی که سال‌ها نادیده گرفته شد و با بی‌توجهی مسلمانان حاضر در واقعه غدیر خم و شنوندگان غائب آن، سبب سال‌ها خانه‌نشین شدن جانشین رسول خدا(ص) در جامعه‌ای شد که مسئولیت هدایت و رهبری آن بر عده ایشان گذاشته شده بود.

فارس

نوشتن نظر