الازهر از شبکه‌های پخش‌کننده سریال «معاویه و ... » شکایت می‌کند
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»الازهر از شبکه‌های پخش‌کننده سریال «معاویه و ... » شکایت می‌کند

الازهر از شبکه‌های پخش‌کننده سریال «معاویه و ... » شکایت می‌کند

دوشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۴۷
امتیاز این گزینه
(1 رای)

دبیر مجمع مطالعات اسلامی الازهر با اشاره به فتوای الازهر در مخالفت کامل با به تصویر کشیدن انبیای عظام و اهل بیت(ع) اعلام کرد: الازهر از شبکه‌های پخش کننده سریال «معاویه و حسن و حسین» شکایت خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری التوافق، مجمع مطالعات اسلامی الازهر با حمله به شبکه‌های تلویزیونی که قصد پخش سریال «معاویه و حسن و حسین» را دارند، این اقدام را خلاف رای الازهر اعلام کرد.
«شیخ علی عبدالباقی» دبیر مجمع مطالعات اسلامی گفت: الازهر و این مجمع بارها و بارها مخالفت کامل خود را با به تصویر کشیدن انبیای عظام و اهل بیت(ع) در قاب سینما و تلویزیون را اعلام کرده‌اند.
وی افزود: کسانی که در تلویزیون‌ها کار می‌کنند و هدایت آنها را بر عهده دارند باید به این نظر فقهی که مجمع مطالعات اسلامی الازهر به عنوان هیئتی فقهی و معتبر صادر کرده التزام داشته باشند.
دبیر مجمع مطالعات اسلامی با اشاره به مخالفت خود با دیگر سریال‌های موجود از این لحاظ، تاکید کرد: بسیاری از دیگر مجامع فقهی در جهان اسلام نیز فتاوای مشابهی چون فتوای الازهر صادر کرده‌اند.
وی با اشاره به شکاوای موجود درباره دیگر سریال‌هایی که انبیای عظام را به تصویر کشیده‌اند، تصریح کرد: در صورت پخش سریال «معاویه و حسن و حسین» از مقامات مسئول خواهان توقف آن خواهیم شد و همچنین از شبکه‌های پخش کننده آن شکایت خواهیم کرد.
به گزارش فارس، پیش از این اعلام شده است که سریال «معاویه و حسن و حسین» از 7 شبکه ماهواره‌ای عربی از جمله 3 شبکه مصری «الحیات»، «النهار» و «روتانا مصری» پخش می‌شود.
در خلاصه داستان سریال «معاویه و حسن و حسین» که پیش از این نام‌هایی چون «الاسباط»، «معاویه و دوران فتنه» و «مشعل‌های نور» داشته، آمده است: این سریال به زندگانی امامان حسن و حسین[ع] و فتنه بزرگی که پس از رحلت حضرت رسول(ص) رخ داد و نقش آنان در دفاع از خلیفه سوم عثمان‌بن عفان و همراهی با امیرالمؤمنین علی‌بن ابی‌طالب(ع) می‌پردازد؛ این سریال همچنین کنار رفتن [امام] حسن[ع] از خلافت [مسلمین] برای ایجاد صلح بین مسلمانان و وحدت امت اسلامی را به نمایش می‌گذارد.
در همین حال شبکه روتانا در گزارشی درباره این سریال عنوان کرد: این سریال نقش یهودیان در توطئه و اختلاف‌افکنی بین مسلمانان پس از کشته شدن عثمان را تا شهادت امام حسین(ع) به تصویر می‌کشد.

نوشتن نظر