اولین مصاحبه های ‏«آیات القرمزی» پس از زندان
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»اولین مصاحبه های ‏«آیات القرمزی» پس از زندان

اولین مصاحبه های ‏«آیات القرمزی» پس از زندان

يكشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۴۳
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

شاعره جوان بحرینی که به یک سال حبس محکوم شده بود در اولین مصاحبه خود پس از رها شدن از بند رژیم آل خلیفه گفت: "من به شکل مشروط از زندان آزاد شده‏ام و اکنون تحت بازداشت خانگی هستم".
اولین مصاحبه «آیات حسن القرمزی» دوشیزه بیست ساله که بعدازظهر روز چهارشنبه از زندان آزاد شد، در این مصاحبه کوتاه در مورد شرایط زندان نیز گفت: "مرا به عنوان زندانی سیاسی جدا از زندانی‏های دیگر قرار داده بودند. تحت هیچ شرایطی به من اجازه نمی‏دادند که با کسی صحبت کنم و چیزی بپرسم".

آیات القرمزی به دلایل مختلف، در این مصاحبه از آزار و شکنجه خود چیزی نگفت؛ اما با تأیید وجود شکنجه در زندان‏های آل خلیفه گفت: "سلول من در مجاورت اتاق شکنجه قرار داشت که صدای شکنجه از آن همیشه بلند بود. شب‏ها از صدای شکنجه زندانیان نمی‏توانستم بخوابم و این کار لحظه‏ای قطع نمی‏شد".

وی اضافه کرد: "یکی از شروط آزادی من این است که دیگر در اجتماعات، تظاهرات و درگیری‌های بحرین حاضر نشوم. در حال حاضر هم تحت مراقبت قرار دارم و در واقع در خانه خود زندانی هستم".

مصاحبه با رویترز
اما این شاعره جوان بحرینی در یک مصاحبه دیگر که با خبرگزاری رویتر انجام داد درباره شکنجه خودش هم گفت: "در زندان مورد ضرب و جرح قرار گرفته ‏ام و در حین بازجویی نیز دستانم را در توالت قرار می‏دادند".

وی درباره مدت بازداشتن گفت: "در طول مدت زندان بارها مورد ضرب و شتم قرار گرفتم اما در حال حاضر نمی‌توانم جزئیات آن را مطرح کنم".

این در حالی است که رژیم حاکم بر بحرین هرگونه بدرفتاری نظام‏مند با زندانیان را رد کرده و تحت فشار جهانی متعهد شده است که درباره اتهامات شکنجه تحقیق کند.

قرمزی افزود: "آزادی مشروط است و به اجبار برگه‏ای را امضا کرده ‏ام که بر اساس آن باید در خانه بمانم، به معترضان ملحق نشوم، و با رسانه‏ ها نیز گفت و گو نکنم".

آیات القرمزی با ذکر اینکه از تظاهرات هر روزه جوانان در مناطق مختلف بحرین شگفت‏زده شده است تصریح کرد: "به تلاش‏هایم برای اجرای اصلاحات دموکراتیک در این کشور ادامه می‏دهم و امیدوارم بحرین شاهد تغییرات اساسی و مؤثری باشد به گونه‌ای که ما در آینده نزدیک شاهد کشوری بدون تبعیضات فرقه‌ایی و قومی باشیم".
منبع:ابنا

نوشتن نظر