تظاهرات یهودیان در حمایت از استقلال فلسطین
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»تظاهرات یهودیان در حمایت از استقلال فلسطین

تظاهرات یهودیان در حمایت از استقلال فلسطین

شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۲۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

برای نخستین بار طی 20 سال گذشته هزاران یهودی در حمایت از تشکیل کشور فلسطین تظاهرات کردند.

به گزارش مهر به نقل از هاآرتض نوشت: هزاران نفر از حامیان استقلال فلسطین روز گذشته در "تظاهرات برای استقلال " در بیت المقدس اشغالی شرکت کردند.
این تظاهرات در حمایت از اعلام استقلال کشور فلسطین در مجمع عمومی آتی سازمان ملل متحد برگزار شد. هر چند ترتیب دهندگان این اقدام از صلح آمیز بودن آن خبر داده اند، اما گزارشهایی از درگیری گروههای افراطی صهیونیست با تظاهرات کنندگان منتشر شده است.

حامیان فلسطین تظاهرات خود را در مسیر موسوم به خط سبز که جدا کننده بخش شرقی و غربی بیت المقدس اشغالی است، برگزار کردند و در نزدیکی شیخ جراح پایان دادند.

گفتنی است اعلام استقلال کشور فلسطین در سازمان ملل متحد یکی از نگرانی های اصلی رژیم صهیونیستی بوده و مقامات تل آویو در تلاش هستند از عملی شدن آن جلوگیری کنند، با این حال گروههای مقاومت از جمله حماس و جهاد اسلامی فلسطین، معتقدند تلاشهای تشکیلات خودگردان برای تشکیل کشور مستقل و شناسایی آن در سازمان ملل با توجه به حمایتهای آشکار اروپا و آمریکا و تهدید علنی کاخ سفید به وتوی هر گونه قطعنامه در این زمینه، ره به جایی نخواهد برد، حماس و جهاد و دیگر گروههای مبارز تنها راه برای تشکیل کشور مستقل فلسطین و پایان اشغالگری را ادامه مقاومت می دانند.

نوشتن نظر