قرارداد عربستان با یک شرکت صهيونيستی برای تامین امنیت حجاج
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»قرارداد عربستان با یک شرکت صهيونيستی برای تامین امنیت حجاج

قرارداد عربستان با یک شرکت صهيونيستی برای تامین امنیت حجاج

شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۵۲
امتیاز این گزینه
(1 رای)

این شرکت اگر چه انگلیسی است اما در ردیف شرکت هایی است که اسرائیل را به تجهیزات مختلف شکنجه و تسلیحات سرکوبگرانه مجهز می کند این در حالی است که فروش بسیاری از این تجهیزات در قوانین بین الملل ممنوع است. 

به گزارش موعود به نقل از ابنا دولت عربستان برای تامین امنیت مکه مکرمه و مدینه منوره در ایام مناسک حج، از سال 2010 به طور سری با یک شرکت امنیتی صهیونیستی قرار داد امضا کرده است.

بر اساس اخبار منتشر شده در این زمینه از جمله خبری که پایگاه اینترنتی(اسرار عربیه) منتشر کرد یک شرکت امنیتی انگلیسی که روابط تنگاتنگی با اسرائیل دارد و به دلیل رفتار خشن عناصر آن در اعتراضات ضد دولتی اروپا، انتقادات شدیدی متوجه آن است امنیت بیش از دو میلیون حاجی را در مناسک حج در عربستان بر عهده خواهد داشت.

شرکت مذکور جی فور اس ( G4S) نام دارد و یکی از معروف ترین شرکت های امنیتی جهان است. این شرکت اگر چه انگلیسی است اما در ردیف شرکت هایی است که اسرائیل را به تجهیزات مختلف شکنجه و تسلیحات سرکوبگرانه مجهز می کند این در حالی است که فروش بسیاری از این تجهیزات در قوانین بین الملل ممنوع است.

به کار گیری برخی از این تجهیزات علیه زندانیان فلسطینی در زندان های اسرائیل حتی منجر به مرگ زندانیان شده است.

شرکت( G4S) در پی امضای توافقنامه با عربستان خدمات خود را از سال 2010 در عربستان آغاز کرد و برای نظارت بر این ماموریت شرکتی ویژه با نام (المجال G4S) را در شهر ساحلی جده عربستان تاسیس کرد.
رئیس شرکت (المجالG4S) خالد بغدادی از بازرگانان عربستانی است و سمت رئیس اجرایی شرکت را بر عهده دارد.

نشریه داخلی شرکت G4S نوشت: این شرکت امنیت و تسهیلات تردد بیش از سه میلیون حاجی را در مکه مکرمه بر عهده دارد.
این شرکت همچنین در اماکن مقدس دیگر عربستان نیز خدمات امنیتی ارائه می دهد.

نوشتن نظر