شهادت 20 عضو حزب الله در دفاع از حرم زينب (س)
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»شهادت 20 عضو حزب الله در دفاع از حرم زينب (س)

شهادت 20 عضو حزب الله در دفاع از حرم زينب (س)

چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۴:۲۹
امتیاز این گزینه
(1 رای)

"سانا" دو روز پيش نيز خبر به شهادت رسيدن "حسام نسر" از فرماندهان نظامي حزب الله لبنان در منطقه "سيده زينب" را منتشر کرده بود.

به گزارش موعود به نقل از شیعه انلاین اخبار رسيده از دمشق پايتخت سوريه حاکي از آن است که روز گذشته دست کم 20 نيروي حزب الله در دفاع از حرم حضرت زينب سلام الله عليها در منطقه "سيدة زينب" در جنوب شرق دمشق به شهادت رسيدند.

در همين راستا خبرگزاري رسمي دولت سوريه "سانا"، ضمن اعلام و تأييد اين خبر نوشت: نيروهاي تروريستي موسوم به "ارتش آزاد سوريه" براي نيروهاي حزب الله کمين گذاشته بودند و در درگيري که ميان طرفين رخ داد، 20 عضو حزب الله به شهادت رسيدند.

گفتني است "سانا" دو روز پيش نيز خبر به شهادت رسيدن "حسام نسر" از فرماندهان نظامي حزب الله لبنان در منطقه "سيده زينب" را منتشر کرده بود.

در همين حال گروه هاي مخالف حکومت "بشار أسد" رئيس جمهور سوريه نيز با انتشار اخباري در اين باره در رسانه هاي خود، اعتراف کردند که درگيري هاي سنگيني ميان مخالفان با نيروهاي موافق حکومت که از سوي نيروهاي حزب الله و گردان هاي "أبو الفضل العباس عليه السلام" حمايت مي شوند،‌ در مناطق مختلفي همچون "سيده زينب"، "الحسينيه" و "الذيابيه" رخ داده است.

شايان ذکر است در اين درگيري ها،‌ تروريست هاي مخالف حکومت سوريه نيز تلفات بسيار زيادي داده و خسارت سنگيني به آنان وارد شده است.

در همين راستا منابع نزديک به ارتش سوريه مي گويند:‌ خسارت هاي وارده به مخالفان حکومت سوريه در اين درگيري ها طي سه روز گذشته به قدري زياد بوده که آنان مجبور به عقب نشيني از برخي مناطق شده اند.

لازم به ذکر است حجة الإسلام و المسلمين سيد "حسن نصرالله" در سخنراني روز جمعه گذشته خود رسما اعلام کرد که اگر نياز باشد خودش شخصا براي دفاع از حرم حضرت زينب سلام الله عليها و مقابله با "تکفيري هاي تروريست" به سوريه خواهد رفت.

1 نظر

  • لینک نظر موحدي چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۸ نوشته شده توسط موحدي

    والله به خدا مراجع بايد حكم جهاد بدن.

نوشتن نظر