استفاده ناجوانمردانه طالبان از دختر 8 ساله برای بمب گذاری
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»استفاده ناجوانمردانه طالبان از دختر 8 ساله برای بمب گذاری

استفاده ناجوانمردانه طالبان از دختر 8 ساله برای بمب گذاری

دوشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۱۰
امتیاز این گزینه
(1 رای)

به گزارش جهان به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، مقامات افغان می‌گویند شورشیان طالبان در عملیاتی علیه نیروهای پلیس در جنوب افغانستان، از یک دختر هشت ساله استفاده کرده‌اند.

این حمله در "ولسوالی چارچینو"، از مناطق دور افتاده ولایت ارزگان روی داده و به گفته منابع وزارت داخله (کشور) افغانستان، به این دختر یک بسته حاوی مواد انفجاری داده و به او گفته شد آن را نزدیک یک موتر (خودرو) پلیس قرار دهد.

اما به گفته مقامات این وزارت، شورشیان با استفاده از دستگاه کنترل از راه دور، مواد انفجاری را که در دست این دختر بود، در نزدیکی موتر نیروهای پلیس منفجر کردند و در نتیجه این دختر کشته شد.

به گفته مقامات امنیتی افغانستان، این بمبگذاری به جز این دختر، تلفات دیگری نداشته است.

این حادثه یک روز پس از آن روی داد که در بمبگذاری در یک بیمارستان در شرق افغانستان، دست کم سی و هشت نفر کشته و دهها نفر دیگر زخمی شدند.

گفته شده است که زنان، کودکان و بیماران بیمارستان از جمله قربانیان این حمله بوده‌اند.

وزارت داخله افغانستان با صدور اعلامیه‌ای حادثه بمب‌گذاری در ولایت ارزگان را "جنایت و عملی شرم آور" توصیف کرده است. به علت دور افتاده بودن محل وقوع این حادثه، تایید مستقل آن دشوار بوده است.

در اعلامیه وزارت داخله آمده است: "این دختر با قلبی پاک، بسته را گرفته و به طرف موتر پلیس در حرکت شد. زمانی که به موتر پلیس نزدیک شد، دشمنان بمبها را توسط دستگاه کنترل از راه دور منفجر کردند و کودک بی‌گناه را کشتند."

"ولسوال چارچینو" به بی‌بی‌سی گفت که این دختر از ساکنان یکی از روستاهای این ولسوالی بوده است. او گفت که عاملان این جنایت "هیچ حد و مرزی نمی‌شناسند و برای هیچ چیزی احترام قایل نیستند."

گزارش‌ها حاکی‌ست که طالبان اخیرا برای اجرای بمب‌گذاری علیه نیروهای افغان و خارجی، مستمرا از کودکان استفاده کرده‌‌اند.

اخیرا سازمان امنیت ملی افغانستان چندین کودک را در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران نشان داد و گفت که نیروهای امنیتی این کودکان را قبل از اجرای عملیات انتحاری گرفته‌اند.

طالبان این گزارشها را تکذیب کرده است.

1 نظر

  • لینک نظر hamedsadry3000 سه شنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۴۷ نوشته شده توسط hamedsadry3000

    لعنت بر این حیوان صفتان
    اما فکر نکنم حتی هیچ حیوانی این کار را انجام دهد

نوشتن نظر