عربستان دادن ویزای عمره را به حالت تعلیق درآورد
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»عربستان دادن ویزای عمره را به حالت تعلیق درآورد

عربستان دادن ویزای عمره را به حالت تعلیق درآورد

جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱۹:۲۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

به گزارش مشرق، براساس اعلام قبلی سازمان حج و زیارت قرار بود نخستین کاروان زائران ایرانی عازم عمره مفرده ۱۶ بهمن به کشور عربستان اعزام شوند اما تاکنون ویزای هیچ یک از زائران صادر نشده است و کاروان های عمره در بلاتکلیفی به سر می برند.

بنابر اعلام غیر رسمی سفارت عربستان هنوز تاریخ دقیقی برای آغاز صدور ویزا مشخص نیست و احتمالا این تاخیر بیش از یک ماه به طول انجامد.

مسئولان سازمان حج و زیارت نیز تاکنون تلاش کرده اند مشکلات پیش آمده از این تاخیر را مدیریت و از بروز برخی مشکلات جلوگیری نمایند. همچنین از اظهار نظر رسمی در مورد علت اصلی این تاخیر نیز خودداری کرده اند تا اعزام زائران تحت تاثیر تنش های سیاسی و بهانه گیریهای سفارت عربستان با آسیب های احتمالی همراه نباشد.

اگرچه در سالهای گذشته آغاز اعزام زائران ایرانی با چند روز تاخیر صورت گرفته است اما به گفته مقامات عربستانی امسال هنوز به زائران هیچ یک از کشورها ویزای عمره مفرده صادر نشده است.

به اعتقاد کارشناسان و دست اندرکاران امور حج و زیارت این اقدام عربستان تحت تاثیر تحولات سیاسی اخیر در کشورهای عربی اسلامی بوده و عربستان تلاش می کند ارتباط مردم این کشور بویژه شیعیان را با مردم سایر کشورها از جمله ایران، ترکیه و مصر را به حداقل برساند واحتمال می رود تا آرام شدن اوضاع سیاسی کشورهای منطقه از جمله مصر ویزای زائران صادر نشود.

گفتنی است هر سال بیش از دو میلیون نفر از کشورهای مختلف دنیا جهت به جا آوردن اعمال عمره به کشور عربستان وارد می شوند که کشورهای مصر، ترکیه، مالزی و ایران بیشترین تعداد زائران را دارند.

نوشتن نظر