اخوان المسلمین: البرادعی نماینده ما نیست
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»اخوان المسلمین: البرادعی نماینده ما نیست

اخوان المسلمین: البرادعی نماینده ما نیست

سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۰۹:۱۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

خبرنگار شبکه العالم در قاهره اعلام کرد که گروه اخوان المسلمین مصر هرگونه اعطای نمایندگی از سوی این گروه به " محمد البرادعی " برای مذاکره با رژیم مصر را تکذیب کرد.

به گزارش رجانیوز، " احمد السیوفی " یکشنبه شب از قاهره گزارش داد: اخوان المسلمین تاکید کرده است که برای مذاکره با رژیم مصر هیچ گونه نمایندگی به البرادعی نداده است و هیچ یک از گروه های ملی مصری نیز نمی پذیرند که البرادعی به تنهایی این ماموریت را برعهده گیرد.

براساس این گزارش ، آنها تشکیل گروهی دست کم ده نفره به نمایندگی از همه گروه های ملی و تظاهرات کنندگان حاضر در خیابان ها و میادین را خواستارند.

خبرنگار العالم گفت: ممکن است البرادعی برای تفاهم درباره مرحله بعدی درمیان تظاهرکنندگان درمیدان التحریر حاضر شده باشد.

وی ادامه داد: اخوان المسلمین و برخی گروه های ملی البرادعی را به عنوان نماینده مامور مذاکره با مسئولان مصری نکرده اند بلکه تنها ، گروهی برای مذاکره با نیروهای مسلح یا هر طرف دیگری درقدرت تشکیل خواهد شد تا به راهکاری برای برآورده شدن خواسته های مردم و گروه های ملی ، دست یابد.

برخی رسانه های عربی و غربی از جمله الجزیره و بی بی سی در خبری مدعی شده بودند که اخوان المسلمین ،البرادعی را نماینده مذاکره با مقامات رژیم مصر درباره اوضاع فعلی مصر کرده است.


این در حالی است که پایگاه رسمی اطلاع رسانی اخوان المسلمین مصر نیز خبر این رسانه‎ها را در مورد نمایندگی البرادعی از جریان اخوان را تایید نکرده است.

نوشتن نظر