محکومیت یک نویسنده شیعی سعودی به دلیل انتقاد از نیروهای امنیتی
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»محکومیت یک نویسنده شیعی سعودی به دلیل انتقاد از نیروهای امنیتی

محکومیت یک نویسنده شیعی سعودی به دلیل انتقاد از نیروهای امنیتی

دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۲۰:۱۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

به گزارش فارس، شبکه خبری راصد نوشت: پلیس منطقه عوامیه استان قطیف عربستان "ناصر الجاروف "، شهروند سعوی را چند روز قبل احضار و مجبور کردند که به تهمت افترا درباره نیروهای امنیتی عربستان اعتراف کند.

این نویسنده عربستانی در سال 2009 با انتشار مقاله‌ای در پایگاه اینترنتی از "طارق المغلوث "، یک افسر پلیس منطقه جنوبی الدمام به خاطر ضرب و جرح یک شهروند شیعی و توهین به نمادهای شیعیان انتقاد کرده بود و از همان سال تحت پیگرد بوده است.

پلیس عوامیه با گرفتن اثر انگشت و تشکیل پرونده برای الجاروف تاکید کرد که اتهامات علیه وی دروغ پراکنی در پایگاه‌های اینترنتی علیه نیروهای امنیتی بوده است و این سابقه امنیتی برای این نویسنده سعودی محسوب می‌شود.

المغلوث افسر سعودی در ماه مارس 2009، "مصطفی الفرج "، یک شهروند شهرک عوامیه را به بهانه اینکه عبارت " دوستی اهل بیت در رگ‌هایم جریان دارد " بر روی شیشه خودروی خود نصب کرده است مورد ضرب و شتم قرار داد و وی را به نصب جملات تحریک‌آمیز متهم کرد.

هنگامی که شهروند شیعی اعتراض خود را به غیرقانونی بودن اتهام نشان داد افسر پلیس با سیلی و لگد به جان وی افتاد و عبارات توهین آمیزی همچون سگ و حیوان علیه وی به کار برد.

الجروف نویسنده سعودی به دنبال این حادثه در مقاله‌ای برای شبکه خبری راصد اعلام کرد ما در برابر حادثه‌ای تلخ هستیم که هویت و انسانیت را به رسمیت نمی‌شناسد و مقامات باید جلوی این اقدامات را بگیرد حتی اگر این امر به کار گیری قدرت در برابر جنایتکاران را بطلبد.

مقامات امنیتی در احساء و قطیف از مناطق شیعه‌نشین عربستان پیش‌تر نیز شمار زیادی از شهروندان شیعه را به دلیل نصب عبارات دینی یا فرازی از ادعیه یا آیه‌ای از قرآن در داخل خودروی خود بازداشت ‌کردند و به دنبال آن شماری از نویسندگان شیعه نیز که مقالات انتقادی علیه نقض حقوق بشر در عربستان منتشر می‌کردند ، احضار ‌شدند.

نوشتن نظر