عامل توهين به مقدسات اسلامي و ائمه اطهار(ع) دستگیر شد

دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۴
امتیاز این گزینه
(5 آرا)

رئيس پليس فتاي فرماندهي انتظامي استان گيلان گفت: عامل توهين به مقدسات اسلامي و ائمه اطهار (ع) در فيس بوك، شناسايي و دستگيري شد.

به گزارش موعود سرهنگ ایرج محمدخاني رئيس پليس فتاي فرماندهي انتظامي استان گيلان در مصاحبه با خبرنگاران گفت: كارشناسان اين پليس در رصد فضاي مجازي صفحاتي را در فيس بوك شناسايي كردند كه گرداننده يا گردانندگان آن اقدام به انتشار مطالب موهن عليه مقدسات اسلامي و ائمه اطهار (ع) در فضاي مجازي مي كردند.

وی تصریح کرد: با شناسايي اين صفحات، تلاش براي احراز هويت واقعي عامل اصلي صفحات موهن ايجاد شده فيس بوكي به صورت ويژه در دستور كار اين پليس قرار گرفت.

رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي گيلان گفت: كارشناسان پليس فتا با بهره جستن از توان فني و مهندسي، عامل اصلي چندين صفحه انتشار مطالب موهن عليه مقدسات اسلامي و ائمه اطهار (ع) را در فيس بوك شناسايي و اين متهم را  با هماهنگي مقام قضايي در يك عمليات غافلگيرانه در شهرستان رشت دستگير كردند.

وی اظهارداشت: متهم با مشاهده قرائن و شواهد موجود و همچنين اموال كشف شده در بازرسي از منزل وي به ناچار لب به سخن گشود و به بزه انتسابي خود اعتراف كرد.

سرهنگ محمد خاني در ادامه با بيان اينكه انتشار مطالب موهن عليه مقدسات اسلامي و ائمه معصومان (ع) در فضاي مجازي جرم تلقي و مجازات سنگيني قانونگذار براي مرتكبان اينگونه جرائم در نظر گرفته است، یادآورشد: متهم با تشكيل پرونده به مقام قضايي معرفي و با صدور قرار وثيقه 700 ميليون ريالي، روانه زندان شد.

منبع ابنا