برگزاری مراسم تعویض پرچم سرخ آستان حسینی و عباسی به حالت تعلیق درآمد

برگزاری مراسم تعویض پرچم سرخ آستان حسینی و عباسی به حالت تعلیق درآمد

چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۴۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

دو آستان امام حسین و حضرت عباس(علیهماالسلام) از به تعلیق درآمدن برگزاری مراسم تعویض پرچم های سرخ آستان حسینی و عباسی با پرچم سیاه به مناسبت آغاز ماه محرم الحرام خبر داد.

دبیرخانه های آستان مقدس امام حسین و آستان مقدس حضرت عباس(علیهماالسلام) اعلام کردند: مراسم ویژه تعویض پرچم این دو آستان در شب یکم محرم الحرام انجام نمی گیرد.

دبیرخانه های این دو آستان اعلام کردند: برپانشدن مراسم تعویض پرچم به دلیل شرایط بهداشتی کنونی و پایبندی به دستورالعمل مقامات مسئول مبنی بر اتخاذ تدابیر بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا انجام می گیرد.

مراسم تعویض پرچم همه ساله در نخستین شب ماه محرم الحرام با حضور مسئولان عراقی و زایران برگزار می شد و پرچم سیاه در بالاترین نقطه گنبد حرم حسینی و عباسی برافراشته می شد.

به نظر می رسد که مسئولان این دو آستان درصدد هستند بدون برگزاری هیچ مراسمی، پرچم سرخ حرم امام حسین و حضرت عباس(علیهماالسلام) را تعویض کنند و پرچم سیاه را به مناسبت آغاز ماه محرم الحرام به اهتزاز درآورند.

شیوع ویروس کرونا در جهان و به ویژه عراق باعث شده است که برگزاری بسیاری از مراسم ها و همایش ها، نشست ها و جشنواره ها به حالت تعلیق در بیاید.

این دو آستان نیز با شیوع ویروس کرونا برنامه های مختلف خود از جمله محفل های قرآنی را به صورت مجازی برگزار کرده است.

گفتنی است، این پرچم سیاه همه ساله به مدت دو ماه بر فراز بارگاه سیدالشهدا(علیه السلام) و قمر بنی هاشم(علیه السلام) به اهتزاز در می آید.

نوشتن نظر

الاخبار