سفر هوایی به کربلا در آینده نزدیک

سفر هوایی به کربلا در آینده نزدیک

يكشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

استاندار کربلای معلی از احداث فرودگاه بزرگ امام حسین (ع) در این شهر مقدس برای راحتی زائران و اعزام های هوایی به این کشور خبر داد.

 

به گزارش موعود به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، «عقیل الطریحی» اعلام کرد: استانداری کربلا تمام تعهدات خود را در خصوص احداث فرودگاه بین المللی امام حسین (ع) تکمیل کرده است.

وی خاطر نشان کرد: آغاز اجرای این پروژه به مقامات دولت مرکزی عراق و وزارت حمل و نقل بستگی دارد که باید از طریق سرمایه گذاری یا اجرای مستقیم با شرکت هایی که پروژه احداث فرودگاه بین المللی امام حسین (ع) را اجرا خواهند کرد، قرارداد منعقد کنند.

الطریحی گفت: مسوولان محلی کربلا با تکمیل تعهدات خود آماده احداث فرودگاه بین المللی امام حسین (ع) در این شهر هستند و همه موانع اجرای این پروژه برطرف شده است.

براساس گزارش رسانه های عراق، استانداری کربلا تلاش های گسترده ای از طریق آماده کردن زمین فرودگاه و رفع موانع موجود و پرداخت غرامت به کشاورزانی که زمین آنها در محدوده طرح احداث فرودگاه قرار دارد، انجام داده است.

هواپیمایی عراق دوم نوامبر 2009، قراردادی با فرانسه در خصوص طراحی و احداث فرودگاه فرات الاوسط در کربلا تحت نظارت نوری المالکی نخست وزیر وقت عراق امضا کرد که در ادامه نام فرودگاه به فرودگاه بین المللی امام حسین (ع) تغییر کرد.

نوشتن نظر

الاخبار