ورودی‌های کربلا بسته شد/ آسیب دیدن مرقد امام حسین (ع) صحت ندارد

ورودی‌های کربلا بسته شد/ آسیب دیدن مرقد امام حسین (ع) صحت ندارد

چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۰
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

منابع محلی در کربلا گزارش دادند که درگیری‌های میان حامیان یکی از شخصیت‌های دینی این شهر با نیروهای امنیتی ادامه دارد و تاکنون دست کم 30 کشته و زخمی برجای گذاشته است.

 

به گزارش موعود به نقل از شفقنا_شبکه خبری سومریه نیوز عراق، آمار کشته شدگان و افراد زخمی در جریان درگیری‌ها میان حامیان محمود الحسنی الصرخی، یکی از شخصیت‌های دینی شیعه با نیروهای امنیتی در کربلا به شکل متفرقه در مناطق مختلف این شهر ادامه دارد.

محمود الحسنی الصرخی از شخصیت‌های دینی شیعه در کربلا است که داعیه مرجعیت دارد و در کربلا، بصره و چند شهر شیعی عراق هوادارانی دارد. وی به مخالفت با آیت الله سیستانی اشتهار دارد و با فتوای جهاد آیت الله سیستانی برای جنگ با داعش نیز مخالفت کرده است.

در همین حال، یک منبع در پلیس عراق اعلام کرد که در پی این درگیری‌ها، نیروهای امنیتی مقررات منع آمد و شد در تمام استان کربلا اعمال کرده‌اند و ورودی‌های استان بسته شده است.

سایت العهد نیز گزارش داد که گزارش‌ها از آسیب دیدن مرقد امام حسین (ع) صحت ندارد. اخباری نیز مبنی بر تلاش هواداران الصرخی برای تحت کنترل گرفتن حرم منتشر شده‌ است.

شبکه سومریه نیوز نیز گزارش داد که در این عملیات بیش از 100 تن از طرفداران الصرخی بازداشت شده‌اند و جستجو برای یافتن و بازداشت طرفداران الصرخی ادامه دارد.

بنا بر گزارش ایسنا، تک‌تیراندازان هوادار الصرخی نیز در مناطق مختلف کربلا به ویژه در اطراف خانه وی مستقر شده‌اند و به سوی نیروهای دولتی شلیک می‌کنند.

از سوی دیگر یک منبع در استانداری کربلا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که داعش از دو میدان نجمه و القیاره در این استان، نفت خام را از طریق کردستان و سوریه صادر کرده است.

 

نوشتن نظر

الاخبار